Kawa Dla Wędkarza Fishing With Ace

To stuprocentowa arabica w specjalnie stworzonym dla wędkarzy blendzie.
Dla wszystkich pasjonatów, którzy wstają na ryby o świcie,
spędzają nad wodą całe noce, lub po prostu
relaksują się w domu po udanym wędkowaniu.
To taki gruby lin, w ławicy drobnych płoteczek.

Kawa FWA

Kawa Single Origin

 

Ziarna kawy single origin pochodzą z jednego kraju, regionu, rodzaju kawy a nawet plantacji i zbioru. To właśnie one są cenione przez kawoszy, dzięki ich walorom smakowym i aromatom. Wpływają na nie między innymi region pochodzenia, wysokość upraw, metoda obróbki owoców kawowca jak też nasłonecznienie i jakość gleby.

 

Kawa Speciality

 

Kawy single origin poddawane są starannej selekcji aby odebrać puste i zepsute ziarna.

Komisja Q greaderów w SCA - Specialty Coffee Association nadaje punkty za smak, aromat jak i cały proces obróbki a nawet jakość wody i gleby. Wszystkie kawy, które osiągnęły minimum 80 punktów na 100 w skali SCA nazywane są kawami speciality.

Dzięki temu możemy odróżnić dobrą jakość kaw.

 

Kawa Arabika

Dostarcza około 80 - 90% światowej produkcji kawy. Występuje w Afryce, Ameryce Południowej, na wyspach takich jak Jawa, Cejlon, Sumatra. Starannie zebrane owoce kawowca poddaje się fermentacji. Następnie metodą mokrą wypłukuje się owocnie tak, aby została sama pestka.

Po tym ziarna są wysuszane na słońcu. Transportowane są na cały świat w postaci szarozielonych ziaren. Wypalane są tuż przed sprzedażą, aby zachowały najcenniejsze walory smakowe i aromatyczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl