Ciekawostki o kawie

5 alternatywnych metod parzenia kawy

1.Metoda pour-over – jest to metoda, w której woda jest powoli przelewana ręcznie przez specjalny filtr do zaparzacza stożkowego umieszczonego na filiżance lub dzbanku. Kropla po kropli woda infiltruje kawę, co daje płynny smak i aromatyczny aromat.

2. Metoda Aeropress – Aeropress to specjalny rodzaj zaparzacza, który łączy cechy ekspresu do kawy i metody instrukcji. Wszystko, co musisz zrobić, to zmielić kawę, umieścić ją w zaparzaczu, dodać wodę i nacisnąć w dół, a kawa będzie gotowa w ciągu kilku sekund.

3. Metoda cold brew – Jest to metoda parzenia kawy bez użycia gorącej wody. Nasiona kawy moczone są w zimnej wodzie przez wiele godzin, co pozwala na ekstrakcję kawy pod niską temperaturą. Efektem jest miękka i delikatna kawa o niskiej kwasowości i mniejszej ilości kofeiny.

4. Metoda French press – do zaparzacza wsypujemy zmielone ziarna kawy, a następnie zalewamy gorącą wodą i mieszamy, po czym odstawiamy na około 4 minut. Po tym czasie doczekać się zaparzenia, a następnie nacisnąć tłok, który oddzieli mielonkę od kawy. Otrzymujemy napar o intensywnym smaku.

5. Metoda moka pot – to małe urządzenie do zaparzania kawy, który łączy cechy ekspresu i zaparzacza. W niej kawa jest parzona pod ciśnieniem na małej płycie grzewczej, która jest umieszczona pod zamkniętym zbiornikiem z wodą. 

 

 

5 alternatywnych metod parzenia kawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.