Ciekawostki o kawie

Kawa smakowa do ekspresu

Czy to możliwe, żeby kawa smakowa pasowała do ekspresu? Oczywiście. Nie ograniczaj się wyborze, ale pamiętaj o jednej zasadzie.

Kawa smakowa zawiera olejki aromatyczne, które pozostaną w niewielkiej ilości na ekspresie. Gdy zmienisz smak kawy smakowej na słabszy aromat tj. najpierw była rumowa, a teraz wsypujesz waniliową, to prawdopodobnie aromat rumowej może być odczuwalny jeszcze przez jakiś czas.  Sytuacja będzie maiła również miejsce, gdy po kawie smakowej zapragniesz klasycznej arabiki.

Rozwiązanie: Znajdź swój ulubiony smak i zawsze używaj kaw smakowych o podobnych aromatach. Jeżeli chcesz pić kawę smakową jedynie raz na jakiś czas lepiej zastosuj alternatywną metodę zaparzanie tj. drip, chemex, french press. Kawa smakowa przygotowywana w alternatywny sposób to świetne rozwiązanie problemu z pozostawaniem olejków aromatycznych na urządzeniach/ ekspresie. W przypadku dripa czy chemexa, za każdym razem stosujesz inny filtr, dlatego też możesz rozsmakować się w bogatej palecie kaw smakowych.

Nowy dzień nowa kawa smakowa!

Kawa smakowa 100% arabica. Kawa o smaku pomarańczy w czekoladzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.